| User | Bubble4106 |
| Upload Date | Sun, 14 Aug 2022 02:28:34 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock B85M Pro4 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-4690 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Maximum Frequency | 3900 MHz |
| Package | Socket 1150 LGA |
| Codename | Haswell |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 4.00 GB DDR3 SDRAM 666 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 958 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1333 | |
| Integer Score | 896 | |
| Floating Point Score | 1030 | |
|
AES-XTS
|
1333
2.27 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
947
4.79 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1070
50.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
704
1.99 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
883
1.04 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
913
286.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
878
47.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
893
284.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
957
7.46 Klines/sec |
|
|
Camera
|
862
9.99 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
945
1.18 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1017
6300.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
895
49.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
942
7.25 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
925
22.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1545
75.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1848
25.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1152
924.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
848
7.60 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
884
28.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
753
29.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 2777 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1774 | |
| Integer Score | 2732 | |
| Floating Point Score | 3040 | |
|
AES-XTS
|
1774
3.02 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2972
15.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3845
181.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1186
3.34 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3030
3.56 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3371
1.06 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2778
150.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2382
758.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
3407
26.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2721
31.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3108
3.89 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3754
23255.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3387
186.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3531
27.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2777
68.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4065
199.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5772
78.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4766
3.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2908
26.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1737
55.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
935
36.1 images/sec |