| User | methylamine |
| Upload Date | Sun, 14 Aug 2022 00:16:24 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING X570-PLUS (WI-FI) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 4987 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1799 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1693 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4150 | |
| Integer Score | 1429 | |
| Floating Point Score | 1855 | |
|
AES-XTS
|
4150
7.07 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1721
8.70 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1666
78.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1426
4.02 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1206
1.42 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1370
429.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1452
78.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1351
430.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1459
11.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1283
14.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1668
2.09 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1624
10062.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1888
103.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1677
12.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1519
37.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3046
149.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3108
42.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2017
1.62 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1404
12.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1612
51.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1586
61.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 15930 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7859 | |
| Integer Score | 15710 | |
| Floating Point Score | 17751 | |
|
AES-XTS
|
7859
13.4 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
24052
121.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
23292
1.10 Gpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5584
15.7 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
18123
21.3 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
20768
6.51 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
15741
854.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
11443
3.56 MB/sec |
|
|
Clang
|
21330
166.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
12886
149.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
18162
22.7 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
28039
173712.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
18018
990.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
23420
180.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14815
365.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
26542
1.30 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
29390
400.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
24186
19.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16208
145.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
13944
445.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4063
157.0 images/sec |