| User | methylamine |
| Upload Date | Sun, 14 Aug 2022 00:09:16 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING X570-PLUS (WI-FI) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 4987 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1799 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1690 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4155 | |
| Integer Score | 1432 | |
| Floating Point Score | 1837 | |
|
AES-XTS
|
4155
7.08 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1696
8.58 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1657
78.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1428
4.03 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1317
1.55 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1343
420.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1427
77.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1351
430.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
1441
11.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1283
14.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1634
2.04 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1620
10035.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1858
102.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1672
12.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1509
37.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3075
150.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3124
42.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1971
1.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1390
12.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1589
50.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1550
59.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 15821 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 8235 | |
| Integer Score | 15515 | |
| Floating Point Score | 17749 | |
|
AES-XTS
|
8235
14.0 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
24029
121.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
23167
1.10 Gpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5558
15.7 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
18019
21.2 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
20392
6.39 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
15496
840.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
11305
3.52 MB/sec |
|
|
Clang
|
20702
161.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
12633
146.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
17841
22.3 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
26743
165681.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
17936
986.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
23193
178.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14796
364.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
25629
1.26 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
29720
405.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
27468
22.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15923
142.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
13817
441.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4074
157.4 images/sec |