| User | Joaq |
| Upload Date | Sat, 13 Aug 2022 18:56:08 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D30 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MPG Z690 FORCE WIFI (MS-7D30) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12700K |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 20 Threads |
| Base Frequency | 3.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4888 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 25.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1979 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5263 | |
| Integer Score | 1707 | |
| Floating Point Score | 2021 | |
|
AES-XTS
|
5263
8.97 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1579
7.98 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1875
88.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1568
4.42 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1722
2.02 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1679
526.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1755
95.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1846
588.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1707
13.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1660
19.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1933
2.42 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1787
11069.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1824
100.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2000
15.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1557
38.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3300
161.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3280
44.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2501
2.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1527
13.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1807
57.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1568
60.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 16269 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 13865 | |
| Integer Score | 15664 | |
| Floating Point Score | 17981 | |
|
AES-XTS
|
13865
23.6 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
14775
74.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
20377
964.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
8287
23.4 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
17750
20.8 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
18829
5.90 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
17831
967.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
13267
4.13 MB/sec |
|
|
Clang
|
18746
146.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
15355
178.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
16306
20.4 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
20459
126751.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
17228
947.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
19520
150.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16147
398.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
27169
1.33 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
33967
462.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
28483
22.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15810
141.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
10830
346.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
7792
301.1 images/sec |