| User | tseze |
| Upload Date | Sat, 13 Aug 2022 13:55:37 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG Strix G533ZM_G533ZM |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. G533ZM |
| Power Plan | Turbo |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-12900H |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Base Frequency | 2.89 GHz |
| Maximum Frequency | 4888 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR5 SDRAM 2394 MHz |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1821 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3870 | |
| Integer Score | 1608 | |
| Floating Point Score | 1942 | |
|
AES-XTS
|
3870
6.60 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1382
6.99 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1837
86.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1362
3.84 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1685
1.98 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1631
511.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1668
90.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1715
546.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1643
12.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1612
18.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1814
2.27 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1779
11019.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1734
95.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1964
15.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1562
38.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3123
153.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3260
44.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2421
1.94 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1576
14.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1639
52.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1359
52.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 13300 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7770 | |
| Integer Score | 13088 | |
| Floating Point Score | 14681 | |
|
AES-XTS
|
7770
13.2 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
11827
59.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
18671
883.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5541
15.6 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
16383
19.2 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
17483
5.48 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
15450
838.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
9449
2.94 MB/sec |
|
|
Clang
|
17448
135.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
12622
146.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
14323
17.9 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
19478
120672.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
14832
815.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
18682
143.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13123
323.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
20021
982.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
29148
397.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
25185
20.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14101
126.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
7089
226.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4581
177.0 images/sec |