| User | Maleficent002 |
| Upload Date | Sat, 13 Aug 2022 13:26:22 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Enterprise (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D32 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG Z690 TOMAHAWK WIFI (MS-7D32) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12700KF |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 20 Threads |
| Base Frequency | 3.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4888 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 25.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR5 SDRAM 2261 MHz |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1915 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5081 | |
| Integer Score | 1623 | |
| Floating Point Score | 2020 | |
|
AES-XTS
|
5081
8.66 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1480
7.48 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1825
86.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1393
3.93 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1661
1.95 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1614
505.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1735
94.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1693
539.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1624
12.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1627
18.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1890
2.36 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1782
11037.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1849
101.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1963
15.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1611
39.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3299
161.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3317
45.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2503
2.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1599
14.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1777
56.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1488
57.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 15459 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 12248 | |
| Integer Score | 14862 | |
| Floating Point Score | 17289 | |
|
AES-XTS
|
12248
20.9 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
13805
69.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
20329
961.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
7570
21.3 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
14902
17.5 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
18389
5.76 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
17662
958.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
12489
3.89 MB/sec |
|
|
Clang
|
18157
141.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
15175
175.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
16178
20.2 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
20505
127037.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
16794
923.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
19605
150.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15505
382.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
24961
1.22 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
32932
448.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
27879
22.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15756
141.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
9582
306.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
7043
272.1 images/sec |