| User | Person1010 |
| Upload Date | Sat, 13 Aug 2022 09:57:35 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | HP OMEN by HP Laptop 15-ce0xx |
| Motherboard | HP 838F |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-7300HQ |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 2.49 GHz |
| Maximum Frequency | 3490 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 24.00 GB DDR4 SDRAM 1196 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 776 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1032 | |
| Integer Score | 710 | |
| Floating Point Score | 877 | |
|
AES-XTS
|
1032
1.76 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
688
3.48 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
846
40.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
715
2.02 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
425
498.8 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
743
232.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
783
42.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
776
247.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
760
5.92 Klines/sec |
|
|
Camera
|
752
8.72 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
687
859.3 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
805
4988.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
744
40.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
786
6.05 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
765
18.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1314
64.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1551
21.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1032
828.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
742
6.65 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
732
23.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
839
32.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 2521 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3042 | |
| Integer Score | 2375 | |
| Floating Point Score | 2750 | |
|
AES-XTS
|
3042
5.19 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2244
11.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3063
144.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1612
4.55 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2288
2.69 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2648
829.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2698
146.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1945
619.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
2663
20.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2561
29.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2224
2.78 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2757
17079.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2647
145.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2816
21.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2690
66.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3916
192.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5470
74.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3549
2.85 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2729
24.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1707
54.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1560
60.3 images/sec |