| User | Artic123 |
| Upload Date | Sat, 13 Aug 2022 09:05:24 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Acer Swift SFX14-41G |
| Motherboard | LN Orion_CA |
| Power Plan | Acer |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700U |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Maximum Frequency | 1847 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Lucienne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.34 GB DDR4 SDRAM 2129 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1087 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2008 | |
| Integer Score | 954 | |
| Floating Point Score | 1220 | |
|
AES-XTS
|
2008
3.42 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
960
4.86 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1266
59.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
763
2.15 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
660
774.9 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
909
284.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1026
55.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
951
302.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
1032
8.04 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1171
13.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
911
1.14 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1227
7599.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1258
69.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1298
10.00 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1112
27.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1950
95.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2230
30.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1506
1.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
988
8.85 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
757
24.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
894
34.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 3857 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3915 | |
| Integer Score | 3680 | |
| Floating Point Score | 4230 | |
|
AES-XTS
|
3915
6.67 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
5201
26.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5369
254.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2519
7.10 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3440
4.04 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3408
1.07 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4145
225.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2757
878.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
3787
29.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3464
40.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3944
4.93 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5608
34744.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3411
187.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5030
38.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4646
114.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
6441
316.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7752
105.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5488
4.41 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3679
33.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2854
91.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1528
59.0 images/sec |