| User | Artic123 |
| Upload Date | Sat, 13 Aug 2022 08:55:10 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Acer Swift SFX14-41G |
| Motherboard | LN Orion_CA |
| Power Plan | Acer |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700U |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Maximum Frequency | 1847 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Lucienne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.34 GB DDR4 SDRAM 2129 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 508 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 938 | |
| Integer Score | 447 | |
| Floating Point Score | 569 | |
|
AES-XTS
|
938
1.60 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
474
2.40 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
548
25.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
475
1.34 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
314
368.5 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
400
125.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
462
25.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
426
135.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
442
3.44 Klines/sec |
|
|
Camera
|
527
6.11 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
458
572.8 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
525
3251.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
639
35.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
543
4.18 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
490
12.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
847
41.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1003
13.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
654
525.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
446
3.99 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
422
13.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
471
18.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 3480 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2246 | |
| Integer Score | 3438 | |
| Floating Point Score | 3778 | |
|
AES-XTS
|
2246
3.83 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4811
24.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4913
232.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2403
6.78 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3606
4.23 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3453
1.08 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3633
197.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2271
723.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
3653
28.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3149
36.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3308
4.14 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4769
29545.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3367
185.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4548
35.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4323
106.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5844
286.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7282
99.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5678
4.56 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3373
30.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2477
79.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1062
41.1 images/sec |