| User | KimochiDragon |
| Upload Date | Sat, 13 Aug 2022 08:45:05 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX X570-E GAMING |
| Power Plan | AMD Ryzen High Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5900X |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4866 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 512 KB x 12 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1599 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1624 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4027 | |
| Integer Score | 1372 | |
| Floating Point Score | 1770 | |
|
AES-XTS
|
4027
6.86 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1627
8.23 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1591
75.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1346
3.80 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1276
1.50 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1296
406.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1379
74.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1276
406.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
1384
10.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1225
14.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1573
1.97 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1525
9450.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1811
99.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1561
12.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1404
34.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2880
141.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2958
40.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1995
1.60 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1367
12.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1598
51.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1508
58.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 13851 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7408 | |
| Integer Score | 13435 | |
| Floating Point Score | 15826 | |
|
AES-XTS
|
7408
12.6 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
20045
101.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
19554
925.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5106
14.4 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
14466
17.0 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
16326
5.12 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
13447
729.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
10571
3.29 MB/sec |
|
|
Clang
|
18191
141.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
11671
135.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
15582
19.5 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
23565
145992.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
15928
875.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
19608
151.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13045
321.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
23516
1.15 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
26447
360.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
22973
18.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13955
125.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
13025
416.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4016
155.2 images/sec |