| User | qwq123456 |
| Upload Date | Sat, 13 Aug 2022 06:18:26 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 (64-bit) |
| Model | Acer Aspire E5-572G |
| Motherboard | Acer EA50_HWS |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-4210M |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 3192 MHz |
| Package | Socket 947 rPGA |
| Codename | Haswell |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR3 SDRAM 798 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 792 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1078 | |
| Integer Score | 758 | |
| Floating Point Score | 817 | |
|
AES-XTS
|
1078
1.84 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
748
3.78 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
875
41.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
721
2.03 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
711
834.6 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
741
232.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
743
40.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
797
253.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
775
6.04 Klines/sec |
|
|
Camera
|
721
8.36 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
632
791.1 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
828
5127.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
700
38.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
766
5.90 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
720
17.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1251
61.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1530
20.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
949
762.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
693
6.21 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
627
20.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
679
26.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 1563 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2322 | |
| Integer Score | 1521 | |
| Floating Point Score | 1529 | |
|
AES-XTS
|
2322
3.96 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1611
8.15 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1719
81.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1506
4.25 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1289
1.51 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1542
483.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1509
81.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1619
515.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
1528
11.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1408
16.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1540
1.93 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1822
11285.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1378
75.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1474
11.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1557
38.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2517
123.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2375
32.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1284
1.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1239
11.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1255
40.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1008
38.9 images/sec |