| User | renniej |
| Upload Date | Sat, 13 Aug 2022 04:52:41 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro Education (64-bit) |
| Model | Dell Inc. OptiPlex 3000 |
| Motherboard | Dell Inc. 057FFP |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-12100T |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.19 GHz |
| Maximum Frequency | 4089 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1549 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3324 | |
| Integer Score | 1368 | |
| Floating Point Score | 1646 | |
|
AES-XTS
|
3324
5.67 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1255
6.35 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1558
73.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1137
3.21 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1427
1.68 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1384
433.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1469
79.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1363
434.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1402
10.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1363
15.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1634
2.04 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1498
9278.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1575
86.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1660
12.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1323
32.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2702
132.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2725
37.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2118
1.70 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1200
10.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1437
45.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1053
40.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 4764 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3006 | |
| Integer Score | 4604 | |
| Floating Point Score | 5404 | |
|
AES-XTS
|
3006
5.12 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4837
24.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6545
309.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1769
4.99 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5741
6.74 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6032
1.89 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5260
285.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3100
987.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
6334
49.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4638
53.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7093
8.87 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7451
46164.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5398
296.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6244
48.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4442
109.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7555
370.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9747
132.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9880
7.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5098
45.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2493
79.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1568
60.6 images/sec |