| User | VIVYANPAUL |
| Upload Date | Sat, 13 Aug 2022 03:45:15 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Dell G15 5511 |
| Motherboard | Dell Inc. 0284MK |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-11800H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 2.29 GHz |
| Maximum Frequency | 4588 MHz |
| Package | Socket 1787 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 8 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1491 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3607 | |
| Integer Score | 1303 | |
| Floating Point Score | 1544 | |
|
AES-XTS
|
3607
6.15 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1260
6.37 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1535
72.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1001
2.82 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1205
1.42 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1289
403.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1414
76.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1409
449.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1368
10.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1321
15.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1551
1.94 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1439
8916.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1218
67.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1388
10.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1163
28.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2517
123.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2620
35.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1845
1.48 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1269
11.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1410
45.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1242
48.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 7041 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4175 | |
| Integer Score | 6769 | |
| Floating Point Score | 8109 | |
|
AES-XTS
|
4175
7.12 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
8628
43.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11526
545.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2803
7.90 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5652
6.64 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7371
2.31 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7552
409.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5017
1.56 MB/sec |
|
|
Clang
|
9459
73.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7167
83.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
9873
12.4 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
12196
75556.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7883
433.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9879
76.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6838
168.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
11475
562.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
15571
212.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
14276
11.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8525
76.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3215
102.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2225
86.0 images/sec |