| User | Wheez |
| Upload Date | Sun, 31 Jul 2022 09:02:35 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Professionnel (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. P67A-UD4-B3 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. P67A-UD4-B3 |
| Power Plan | Utilisation normale |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-2600K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 3.39 GHz |
| Maximum Frequency | 3790 MHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Sandy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR3 SDRAM 665 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 778 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 841 | |
| Integer Score | 740 | |
| Floating Point Score | 849 | |
|
AES-XTS
|
841
1.43 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
945
4.78 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
847
40.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
739
2.09 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
638
748.9 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
704
220.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
731
39.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
678
216.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
714
5.56 Klines/sec |
|
|
Camera
|
709
8.22 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
862
1.08 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
796
4931.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
751
41.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
765
5.89 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
788
19.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1347
66.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1386
18.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
911
731.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
558
5.00 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
930
29.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
604
23.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 2971 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3161 | |
| Integer Score | 2917 | |
| Floating Point Score | 3057 | |
|
AES-XTS
|
3161
5.39 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3985
20.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3695
174.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2019
5.69 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2832
3.33 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3158
989.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3224
175.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2274
724.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
3082
24.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2548
29.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3515
4.40 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3815
23633.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2561
140.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3185
24.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3207
79.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4432
217.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5594
76.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4028
3.23 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2305
20.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2210
70.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1223
47.2 images/sec |