| User | Stardust-AEX |
| Upload Date | Sun, 31 Jul 2022 06:16:59 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Education (64-bit) |
| Model | Alienware Alienware Area-51 R2 |
| Motherboard | Alienware |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-6950X |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 20 Threads |
| Base Frequency | 2.99 GHz |
| Maximum Frequency | 3491 MHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Broadwell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 256 KB x 10 |
| L3 Cache | 25.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1064 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1016 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1425 | |
| Integer Score | 945 | |
| Floating Point Score | 1100 | |
|
AES-XTS
|
1425
2.43 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1080
5.46 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1100
52.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
964
2.72 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
774
908.3 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
837
262.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
928
50.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1015
323.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
918
7.15 Klines/sec |
|
|
Camera
|
937
10.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
907
1.13 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1081
6696.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
811
44.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
990
7.62 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
960
23.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1599
78.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2011
27.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1385
1.11 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
890
7.97 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1043
33.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
914
35.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 8790 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4803 | |
| Integer Score | 8833 | |
| Floating Point Score | 9361 | |
|
AES-XTS
|
4803
8.19 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
12004
60.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
13299
629.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3484
9.82 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
9222
10.8 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
10505
3.29 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9740
528.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6950
2.16 MB/sec |
|
|
Clang
|
11610
90.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7727
89.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
8836
11.1 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
14400
89215.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9945
546.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
11491
88.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8550
210.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
12746
625.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
17711
241.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
15138
12.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9153
82.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5042
161.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2466
95.3 images/sec |