| User | gurpreetjdocs |
| Upload Date | Sun, 31 Jul 2022 06:13:30 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | HP HP Laptop 15s-du2xxx |
| Motherboard | HP 85F3 |
| Power Plan | HP Recommended |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1035G1 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 1.20 GHz |
| Maximum Frequency | 3592 MHz |
| Package | Socket 1526 FCBGA |
| Codename | Ice Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 4.00 GB DDR4 SDRAM 1330 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1046 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2534 | |
| Integer Score | 917 | |
| Floating Point Score | 1077 | |
|
AES-XTS
|
2534
4.32 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
832
4.21 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1063
50.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
728
2.05 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
928
1.09 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
893
279.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
979
53.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
992
316.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
945
7.36 Klines/sec |
|
|
Camera
|
932
10.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
965
1.21 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1039
6438.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
986
54.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1000
7.70 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
875
21.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1617
79.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1928
26.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1350
1.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
909
8.14 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
851
27.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
802
31.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 2182 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2214 | |
| Integer Score | 2120 | |
| Floating Point Score | 2311 | |
|
AES-XTS
|
2214
3.77 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2355
11.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3246
153.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1126
3.17 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2193
2.57 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2409
754.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2234
121.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2011
640.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
2520
19.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1683
19.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2515
3.15 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3416
21165.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2056
113.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2627
20.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2481
61.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2349
115.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4929
67.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3997
3.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2405
21.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
940
30.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
835
32.3 images/sec |