| User | Stardust-AEX |
| Upload Date | Sun, 31 Jul 2022 05:50:29 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Education (64-bit) |
| Model | Alienware Alienware Area-51 R2 |
| Motherboard | Alienware |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-6950X |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 20 Threads |
| Base Frequency | 2.99 GHz |
| Maximum Frequency | 3491 MHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Broadwell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 256 KB x 10 |
| L3 Cache | 25.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1064 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1014 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1212 | |
| Integer Score | 957 | |
| Floating Point Score | 1105 | |
|
AES-XTS
|
1212
2.07 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1095
5.54 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1246
59.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
961
2.71 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
775
909.7 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
1023
320.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1005
54.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
869
276.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
956
7.45 Klines/sec |
|
|
Camera
|
779
9.03 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
876
1.10 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1018
6308.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
851
46.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1020
7.85 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
940
23.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1776
87.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1972
26.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1417
1.14 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
892
7.99 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1005
32.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
930
35.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 8922 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4825 | |
| Integer Score | 8999 | |
| Floating Point Score | 9439 | |
|
AES-XTS
|
4825
8.23 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
12114
61.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
13572
642.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3474
9.80 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
9374
11.0 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
10795
3.38 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9904
537.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7045
2.19 MB/sec |
|
|
Clang
|
11852
92.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8101
93.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
8861
11.1 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
14714
91161.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
10126
556.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
11578
89.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8599
211.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
12890
632.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
18017
245.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
15125
12.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9310
83.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5014
160.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2459
95.0 images/sec |