| User | Roji |
| Upload Date | Sat, 30 Jul 2022 23:07:14 +0000 |
| Views | 8 |
| Notes | Roji |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D27 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MEG Z690 ACE (MS-7D27) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-12900KS |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 24 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 5200 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 3 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR5 SDRAM 2800 MHz |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2080 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5380 | |
| Integer Score | 1770 | |
| Floating Point Score | 2201 | |
|
AES-XTS
|
5380
9.17 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1627
8.23 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2040
96.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1691
4.77 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1389
1.63 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1801
564.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1910
103.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1968
627.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
1824
14.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1774
20.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1993
2.49 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1983
12287.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1941
106.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2184
16.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1773
43.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3661
179.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3670
50.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2698
2.17 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1749
15.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1896
60.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1648
63.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 19802 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 13570 | |
| Integer Score | 19447 | |
| Floating Point Score | 21610 | |
|
AES-XTS
|
13570
23.1 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
18203
92.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
27015
1.28 Gpixels/sec |
|
|
Navigation
|
8847
24.9 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
22737
26.7 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
25216
7.90 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
22251
1.21 Gpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
15173
4.72 MB/sec |
|
|
Clang
|
24664
192.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
19151
222.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
18904
23.7 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
28102
174104.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
22236
1.22 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
26822
206.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18905
466.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
31008
1.52 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
41851
570.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
35778
28.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19175
171.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
11569
369.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
7778
300.5 images/sec |