| User | lordxman |
| Upload Date | Sat, 30 Jul 2022 21:25:08 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING X570-PLUS (WI-FI) |
| Power Plan | AMD Ryzen High Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 4159 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1599 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1208 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2171 | |
| Integer Score | 1045 | |
| Floating Point Score | 1400 | |
|
AES-XTS
|
2171
3.70 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1080
5.46 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1251
59.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1043
2.94 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
777
912.4 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
924
289.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1075
58.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1039
331.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1067
8.31 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1234
14.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1379
1.73 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1212
7507.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1441
79.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1228
9.46 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1149
28.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2371
116.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2286
31.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1525
1.22 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1013
9.08 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1247
39.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1138
44.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 6868 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4990 | |
| Integer Score | 6566 | |
| Floating Point Score | 7835 | |
|
AES-XTS
|
4990
8.51 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
8662
43.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
9234
436.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3520
9.93 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6590
7.74 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7455
2.34 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6976
378.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4471
1.39 MB/sec |
|
|
Clang
|
8083
63.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6508
75.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
8723
10.9 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10039
62196.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7033
386.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8148
62.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6888
169.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
12458
611.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13358
182.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
11405
9.16 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6492
58.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5364
171.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2990
115.5 images/sec |