| User | lordxman |
| Upload Date | Sat, 30 Jul 2022 19:01:14 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING X570-PLUS (WI-FI) |
| Power Plan | AMD Ryzen High Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 4131 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1599 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1194 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1949 | |
| Integer Score | 1058 | |
| Floating Point Score | 1363 | |
|
AES-XTS
|
1949
3.32 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1125
5.69 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1253
59.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
998
2.81 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
942
1.11 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
926
290.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1058
57.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1036
330.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1017
7.92 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1210
14.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1308
1.64 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1190
7371.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1406
77.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1252
9.64 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1118
27.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2212
108.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2260
30.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1540
1.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
997
8.93 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1186
37.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1078
41.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 6488 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4877 | |
| Integer Score | 6169 | |
| Floating Point Score | 7448 | |
|
AES-XTS
|
4877
8.31 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7784
39.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8892
420.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3385
9.55 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6668
7.83 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6286
1.97 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6275
340.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4459
1.39 MB/sec |
|
|
Clang
|
7452
58.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6321
73.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
8403
10.5 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
9525
59011.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6771
372.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7698
59.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6577
162.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
11841
580.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13008
177.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
11389
9.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6358
57.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4692
150.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2726
105.3 images/sec |