| User | lordxman |
| Upload Date | Sat, 30 Jul 2022 16:42:12 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING X570-PLUS (WI-FI) |
| Power Plan | AMD Ryzen High Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 4138 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1599 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1164 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2133 | |
| Integer Score | 997 | |
| Floating Point Score | 1363 | |
|
AES-XTS
|
2133
3.64 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1089
5.51 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1235
58.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
951
2.68 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
884
1.04 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
869
272.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1011
54.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
963
306.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
934
7.28 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1086
12.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1253
1.57 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1175
7281.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1402
77.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1218
9.38 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1120
27.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2262
111.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2244
30.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1540
1.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
992
8.89 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1218
38.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1130
43.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 6803 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4974 | |
| Integer Score | 6500 | |
| Floating Point Score | 7764 | |
|
AES-XTS
|
4974
8.48 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
8682
43.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
9098
430.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3534
9.97 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6869
8.07 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7124
2.23 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6856
372.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4315
1.34 MB/sec |
|
|
Clang
|
7987
62.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6414
74.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
8566
10.7 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
9867
61131.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6924
380.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7990
61.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6846
168.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
12566
616.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13240
180.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
11189
8.99 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6447
57.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5372
171.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2994
115.7 images/sec |