| User | madcorn |
| Upload Date | Sat, 30 Jul 2022 16:10:56 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Notebook NS5x_NS7xPU |
| Motherboard | Notebook NS5x_NS7xPU |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1260P |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Maximum Frequency | 4688 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 18.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1330 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1575 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3912 | |
| Integer Score | 1354 | |
| Floating Point Score | 1664 | |
|
AES-XTS
|
3912
6.67 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1123
5.68 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1558
73.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1148
3.24 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1394
1.64 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1348
422.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1394
75.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1442
459.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1393
10.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1445
16.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1567
1.96 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1545
9573.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1379
75.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1676
12.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1328
32.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2723
133.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2851
38.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2041
1.64 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1329
11.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1394
44.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1245
48.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 7952 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6002 | |
| Integer Score | 7706 | |
| Floating Point Score | 8811 | |
|
AES-XTS
|
6002
10.2 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7611
38.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
10796
510.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3871
10.9 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8674
10.2 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9087
2.85 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8874
481.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6016
1.87 MB/sec |
|
|
Clang
|
9382
73.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7635
88.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
9570
12.0 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10667
66087.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8522
468.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10975
84.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8182
201.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
13181
646.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
16447
224.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13581
10.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7548
67.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4518
144.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3167
122.4 images/sec |