| User | Broadbrah |
| Upload Date | Sat, 30 Jul 2022 15:26:51 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG CROSSHAIR VIII DARK HERO |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 5002 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1595 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3884 | |
| Integer Score | 1339 | |
| Floating Point Score | 1767 | |
|
AES-XTS
|
3884
6.62 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1491
7.54 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1695
80.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1182
3.33 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1050
1.23 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1281
401.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1428
77.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1359
432.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
1422
11.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1252
14.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1362
1.70 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1583
9809.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1895
104.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1651
12.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1422
35.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2904
142.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3028
41.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1911
1.53 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1379
12.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1541
49.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1531
59.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 16807 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7419 | |
| Integer Score | 16574 | |
| Floating Point Score | 18876 | |
|
AES-XTS
|
7419
12.6 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
23732
120.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
24811
1.17 Gpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5527
15.6 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
19209
22.6 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
22529
7.06 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
16691
905.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
12293
3.82 MB/sec |
|
|
Clang
|
23806
185.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
13715
159.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
18467
23.1 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
30929
191619.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
19704
1.08 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
25840
198.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15326
377.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
26419
1.30 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
31354
427.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
28741
23.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18647
167.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
13383
427.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4093
158.2 images/sec |