| User | dothinh115 |
| Upload Date | Sat, 30 Jul 2022 13:11:18 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D29 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MEG Z690I UNIFY (MS-7D29) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12600K |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4900 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR5 SDRAM 3000 MHz |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1914 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4973 | |
| Integer Score | 1642 | |
| Floating Point Score | 1995 | |
|
AES-XTS
|
4973
8.48 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1482
7.50 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1866
88.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1536
4.33 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1716
2.02 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1517
475.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1726
93.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1819
579.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1605
12.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1555
18.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1734
2.17 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1810
11212.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1856
102.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1940
14.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1620
39.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3312
162.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3241
44.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2435
1.96 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1534
13.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1763
56.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1538
59.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 13543 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 14541 | |
| Integer Score | 12907 | |
| Floating Point Score | 14756 | |
|
AES-XTS
|
14541
24.8 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
11913
60.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
16953
802.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
7924
22.3 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
13111
15.4 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
14006
4.39 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
15094
819.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
12139
3.78 MB/sec |
|
|
Clang
|
14552
113.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
12684
147.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
12355
15.5 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
16828
104258.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
13828
760.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
15621
120.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13859
341.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
22059
1.08 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
28045
382.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
22297
17.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12476
111.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
8911
284.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
7566
292.3 images/sec |