| User | Lin0311 |
| Upload Date | Sat, 30 Jul 2022 12:52:31 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | Acer Veriton M4610 |
| Motherboard | Acer Veriton M4610 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-2400 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.09 GHz |
| Maximum Frequency | 3394 MHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Sandy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 10.00 GB DDR3 SDRAM 665 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 565 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 60 | |
| Integer Score | 573 | |
| Floating Point Score | 631 | |
|
AES-XTS
|
60
104.6 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
573
2.90 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
684
32.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
522
1.47 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
575
674.7 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
571
179.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
602
32.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
536
170.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
529
4.12 Klines/sec |
|
|
Camera
|
578
6.70 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
466
583.5 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
642
3976.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
599
32.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
639
4.92 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
634
15.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
987
48.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1120
15.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
718
576.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
445
3.98 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
566
18.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
438
16.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 1596 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 205 | |
| Integer Score | 1619 | |
| Floating Point Score | 1778 | |
|
AES-XTS
|
205
358.2 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
1868
9.45 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2137
101.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
977
2.76 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1782
2.09 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1837
575.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1717
93.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1269
404.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1744
13.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1579
18.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1664
2.08 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2036
12612.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2067
113.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2019
15.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1803
44.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2501
122.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3282
44.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2539
2.04 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1390
12.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1105
35.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
689
26.6 images/sec |