| User | iSuBiEz |
| Upload Date | Sat, 30 Jul 2022 11:14:03 +0000 |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C56 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MPG B550 GAMING PLUS (MS-7C56) |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Maximum Frequency | 4849 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1799 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1473 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3898 | |
| Integer Score | 1201 | |
| Floating Point Score | 1658 | |
|
AES-XTS
|
3898
6.64 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1293
6.54 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1483
70.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
959
2.70 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1010
1.19 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
992
310.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1324
71.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1303
415.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1339
10.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1225
14.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1418
1.77 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1584
9811.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1719
94.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1547
11.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1443
35.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2666
130.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2667
36.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1780
1.43 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1315
11.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1264
40.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1440
55.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 9419 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7934 | |
| Integer Score | 8891 | |
| Floating Point Score | 10812 | |
|
AES-XTS
|
7934
13.5 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
11520
58.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
12544
593.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4784
13.5 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8889
10.4 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9560
3.00 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9781
530.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7233
2.25 MB/sec |
|
|
Clang
|
10866
84.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7685
89.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
11741
14.7 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
12919
80035.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
10710
588.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
11772
90.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10041
247.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
16734
820.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
19503
265.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13872
11.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9856
88.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6829
218.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4035
155.9 images/sec |