| User | dothinh115 |
| Upload Date | Sat, 30 Jul 2022 10:48:44 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D29 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MEG Z690I UNIFY (MS-7D29) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12600K |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4900 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR5 SDRAM 3000 MHz |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1953 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4901 | |
| Integer Score | 1683 | |
| Floating Point Score | 2047 | |
|
AES-XTS
|
4901
8.35 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1469
7.43 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1803
85.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1495
4.22 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1751
2.06 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1710
535.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1717
93.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1821
580.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1731
13.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1687
19.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1941
2.43 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1825
11304.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1769
97.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1963
15.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1622
40.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3260
159.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3390
46.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2559
2.05 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1645
14.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1809
57.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1573
60.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 13638 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 14665 | |
| Integer Score | 12913 | |
| Floating Point Score | 15039 | |
|
AES-XTS
|
14665
25.0 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
12268
62.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
17199
813.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
8059
22.7 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
12709
14.9 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
14181
4.44 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
14668
796.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
12417
3.86 MB/sec |
|
|
Clang
|
13813
107.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
12946
150.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
11962
15.0 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
16896
104675.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
14330
787.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
16461
126.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14255
351.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
22685
1.11 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
27544
375.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
23728
19.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12472
111.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
9291
297.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
7623
294.5 images/sec |