| User | vaalberith |
| Upload Date | Sat, 30 Jul 2022 10:45:33 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Z690 Pro RS |
| Motherboard | ASRock Z690 Pro RS |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12700K |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 20 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 5000 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 25.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1900 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2006 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5367 | |
| Integer Score | 1718 | |
| Floating Point Score | 2070 | |
|
AES-XTS
|
5367
9.15 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1542
7.80 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1910
90.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1597
4.50 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1724
2.02 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1673
524.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1826
99.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1852
590.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1677
13.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1697
19.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1855
2.32 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1819
11267.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1888
103.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2007
15.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1655
40.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3382
165.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3403
46.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2572
2.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1676
15.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1765
56.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1614
62.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 15162 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 9300 | |
| Integer Score | 14793 | |
| Floating Point Score | 16938 | |
|
AES-XTS
|
9300
15.9 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
14284
72.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
21399
1.01 Gpixels/sec |
|
|
Navigation
|
6055
17.1 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
18692
21.9 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
18484
5.79 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
17197
933.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
10649
3.31 MB/sec |
|
|
Clang
|
19579
152.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
14796
171.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
16529
20.7 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
22152
137237.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
18183
999.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
20590
158.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14550
358.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
23645
1.16 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
31267
426.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
30286
24.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16270
145.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
8334
266.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
5436
210.1 images/sec |