| User | dothinh115 |
| Upload Date | Sat, 30 Jul 2022 10:43:42 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D29 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MEG Z690I UNIFY (MS-7D29) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12600K |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4900 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR5 SDRAM 3000 MHz |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2005 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5106 | |
| Integer Score | 1729 | |
| Floating Point Score | 2085 | |
|
AES-XTS
|
5106
8.70 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1552
7.85 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1947
92.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1523
4.29 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1714
2.01 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1699
532.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1808
98.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1911
608.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1723
13.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1728
20.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1934
2.42 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1876
11620.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1848
101.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2031
15.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1692
41.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3419
167.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3435
46.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2562
2.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1664
14.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1777
56.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1577
60.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 13873 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 14546 | |
| Integer Score | 13111 | |
| Floating Point Score | 15412 | |
|
AES-XTS
|
14546
24.8 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
12498
63.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
17680
836.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
8052
22.7 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
13395
15.7 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
14268
4.47 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
14712
798.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
12282
3.82 MB/sec |
|
|
Clang
|
14025
109.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
13284
154.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
14120
17.7 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
16886
104612.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
14367
789.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
16904
130.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14426
355.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
23139
1.14 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
28183
384.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
23681
19.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12669
113.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
9369
299.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
7612
294.1 images/sec |