| User | vaalberith |
| Upload Date | Sat, 30 Jul 2022 10:43:06 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Z690 Pro RS |
| Motherboard | ASRock Z690 Pro RS |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12700K |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 20 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 5000 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 25.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1900 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1979 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5306 | |
| Integer Score | 1685 | |
| Floating Point Score | 2061 | |
|
AES-XTS
|
5306
9.04 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1430
7.23 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1786
84.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1515
4.27 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1716
2.01 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1694
530.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1834
99.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1851
589.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1704
13.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1682
19.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1858
2.32 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1831
11346.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1882
103.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2019
15.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1651
40.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3337
163.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3373
46.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2550
2.05 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1664
14.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1740
55.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1608
62.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 14894 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 9286 | |
| Integer Score | 14409 | |
| Floating Point Score | 16878 | |
|
AES-XTS
|
9286
15.8 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
14116
71.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
20496
969.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
6013
17.0 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
18194
21.4 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
18900
5.92 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
16554
898.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
10696
3.33 MB/sec |
|
|
Clang
|
17173
133.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
14723
170.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
16663
20.8 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
22195
137505.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
17815
979.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
20455
157.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14293
352.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
23541
1.15 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
31139
424.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
30407
24.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16297
146.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
8303
265.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
5451
210.6 images/sec |