| User | Vitet |
| Upload Date | Sat, 30 Jul 2022 08:53:10 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING X570-PRO (WI-FI) |
| Power Plan | Equilibrat |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 4976 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1799 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1687 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4144 | |
| Integer Score | 1430 | |
| Floating Point Score | 1833 | |
|
AES-XTS
|
4144
7.06 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1700
8.60 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1674
79.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1339
3.78 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1297
1.52 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1357
425.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1451
78.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1353
431.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
1470
11.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1292
15.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1657
2.07 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1600
9913.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1888
103.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1651
12.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1497
36.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3037
149.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3107
42.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2007
1.61 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1389
12.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1625
52.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1484
57.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 15987 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7420 | |
| Integer Score | 15780 | |
| Floating Point Score | 17864 | |
|
AES-XTS
|
7420
12.6 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
23647
119.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
23305
1.10 Gpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5471
15.4 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
18227
21.4 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
20677
6.48 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
15290
829.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
12098
3.76 MB/sec |
|
|
Clang
|
22181
172.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
13012
150.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
17618
22.0 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
28543
176836.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
18246
1.00 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
23440
180.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14744
363.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
25870
1.27 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
29389
400.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
27357
22.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16252
145.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
13863
443.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3980
153.8 images/sec |