| User | Broadbrah |
| Upload Date | Sat, 30 Jul 2022 07:35:45 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG CROSSHAIR VIII DARK HERO |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 5084 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1715 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4153 | |
| Integer Score | 1451 | |
| Floating Point Score | 1881 | |
|
AES-XTS
|
4153
7.08 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1697
8.58 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1713
81.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1329
3.75 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1295
1.52 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1416
443.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1472
79.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1382
440.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1477
11.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1336
15.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1696
2.12 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1644
10185.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1948
107.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1695
13.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1537
37.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3173
155.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3200
43.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2005
1.61 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1430
12.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1599
51.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1581
61.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 17139 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7432 | |
| Integer Score | 16941 | |
| Floating Point Score | 19186 | |
|
AES-XTS
|
7432
12.7 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
25281
127.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
24803
1.17 Gpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5514
15.5 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
20212
23.7 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
23353
7.32 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
16646
903.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
12770
3.97 MB/sec |
|
|
Clang
|
23652
184.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
14008
162.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
18401
23.0 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
31251
193614.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
23574
1.30 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
25289
194.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15087
371.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
24544
1.20 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
31092
423.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
32723
26.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18279
163.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
13545
433.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4055
156.7 images/sec |