| User | Dmatter |
| Upload Date | Sat, 30 Jul 2022 06:02:37 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550 AORUS MASTER |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550 AORUS MASTER |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.69 GHz |
| Maximum Frequency | 4690 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 2195 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1619 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3963 | |
| Integer Score | 1380 | |
| Floating Point Score | 1746 | |
|
AES-XTS
|
3963
6.76 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1630
8.24 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1539
72.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1395
3.93 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1293
1.52 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1321
413.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1353
73.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1295
412.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1386
10.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1250
14.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1582
1.98 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1537
9525.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1849
101.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1557
12.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1437
35.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2890
141.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2747
37.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1966
1.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1305
11.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1526
48.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1469
56.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 7993 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4655 | |
| Integer Score | 7725 | |
| Floating Point Score | 9130 | |
|
AES-XTS
|
4655
7.93 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
10761
54.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
10900
515.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3846
10.8 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7894
9.27 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8948
2.80 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7742
420.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6317
1.97 MB/sec |
|
|
Clang
|
9518
74.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6604
76.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
10240
12.8 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
12164
75362.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8439
463.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10007
77.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8050
198.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
13881
681.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
15612
212.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12620
10.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7746
69.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
7116
227.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2879
111.3 images/sec |