| User | lordxman |
| Upload Date | Sat, 30 Jul 2022 02:59:40 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Enterprise (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING X570-PLUS (WI-FI) |
| Power Plan | AMD Ryzen High Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 4084 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1599 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1166 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2115 | |
| Integer Score | 1024 | |
| Floating Point Score | 1317 | |
|
AES-XTS
|
2115
3.61 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1064
5.38 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1146
54.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1023
2.89 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
917
1.08 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
907
284.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1008
54.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1009
321.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
1012
7.88 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1160
13.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1189
1.49 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1167
7231.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1409
77.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1209
9.30 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1073
26.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2155
105.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2103
28.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1509
1.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
948
8.49 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1143
36.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1100
42.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 6149 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4637 | |
| Integer Score | 5969 | |
| Floating Point Score | 6791 | |
|
AES-XTS
|
4637
7.90 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7849
39.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8083
382.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3262
9.20 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6549
7.69 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7030
2.20 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6260
339.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4201
1.31 MB/sec |
|
|
Clang
|
6840
53.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5608
65.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7178
8.98 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7586
47001.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6487
356.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7792
60.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5811
143.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9699
475.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12204
166.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9879
7.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5828
52.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4758
152.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2731
105.5 images/sec |