| User | ccme_ra |
| Upload Date | Fri, 29 Jul 2022 23:41:58 +0000 |
| Views | 15 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | MSI MS-7A78 |
| Motherboard | MSI Z270 GAMING M5 (MS-7A78) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-7400 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Maximum Frequency | 3506 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1335 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 980 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1317 | |
| Integer Score | 916 | |
| Floating Point Score | 1062 | |
|
AES-XTS
|
1317
2.24 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
891
4.50 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1064
50.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
908
2.56 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
854
1.00 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
865
271.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
930
50.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
952
303.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
902
7.03 Klines/sec |
|
|
Camera
|
893
10.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
894
1.12 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
947
5869.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
927
50.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
906
6.98 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
904
22.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1648
80.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1819
24.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1147
920.9 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
875
7.84 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
925
29.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1080
41.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 3318 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4739 | |
| Integer Score | 3118 | |
| Floating Point Score | 3515 | |
|
AES-XTS
|
4739
8.08 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2947
14.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3946
186.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2316
6.53 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3062
3.60 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3166
991.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3321
180.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3137
999.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
3246
25.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3156
36.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3128
3.91 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3443
21331.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3210
176.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3280
25.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3326
82.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5114
250.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6704
91.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4361
3.50 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3215
28.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2310
73.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2420
93.5 images/sec |