| User | raschmidt87 |
| Upload Date | Fri, 29 Jul 2022 18:48:05 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. A520I AC |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. A520I AC |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700G |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Maximum Frequency | 4608 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1558 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3739 | |
| Integer Score | 1328 | |
| Floating Point Score | 1694 | |
|
AES-XTS
|
3739
6.37 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1560
7.89 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1578
74.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1093
3.08 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1265
1.49 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1270
397.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1346
73.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1320
420.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1358
10.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1229
14.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1565
1.96 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1503
9309.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1704
93.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1584
12.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1413
34.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2797
137.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2960
40.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1883
1.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1318
11.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1418
45.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1265
48.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 8565 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4944 | |
| Integer Score | 8442 | |
| Floating Point Score | 9434 | |
|
AES-XTS
|
4944
8.43 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
10821
54.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
12641
598.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3037
8.56 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
9436
11.1 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
10718
3.36 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8723
473.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6743
2.10 MB/sec |
|
|
Clang
|
11818
92.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7460
86.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
11627
14.5 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
13440
83263.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8463
465.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
12859
99.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8672
213.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
12258
601.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
17561
239.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
14233
11.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8838
79.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5807
185.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2271
87.8 images/sec |