| User | raschmidt87 |
| Upload Date | Fri, 29 Jul 2022 18:44:48 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. A520I AC |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. A520I AC |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700G |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Maximum Frequency | 4608 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1553 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3636 | |
| Integer Score | 1318 | |
| Floating Point Score | 1716 | |
|
AES-XTS
|
3636
6.20 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1539
7.78 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1578
74.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1050
2.96 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1192
1.40 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1306
409.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1358
73.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1325
422.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
1364
10.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1233
14.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1567
1.96 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1523
9433.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1788
98.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1589
12.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1410
34.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2840
139.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2973
40.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1907
1.53 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1328
11.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1471
47.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1264
48.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 8613 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4966 | |
| Integer Score | 8389 | |
| Floating Point Score | 9705 | |
|
AES-XTS
|
4966
8.47 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
10812
54.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
12554
593.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3012
8.49 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
9517
11.2 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
10590
3.32 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8688
471.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6594
2.05 MB/sec |
|
|
Clang
|
11802
92.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7387
85.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
12242
15.3 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
15187
94088.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
10105
555.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
12580
96.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8736
215.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
12380
607.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
17706
241.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13952
11.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8776
78.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5810
185.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2235
86.4 images/sec |