| User | ivankwan |
| Upload Date | Fri, 29 Jul 2022 09:37:49 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME Z690-P D4 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12700K |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 20 Threads |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Maximum Frequency | 32.5 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 25.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 31.74 GB |
| Single-Core Score | 1940 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3490 | |
| Integer Score | 1740 | |
| Floating Point Score | 2116 | |
|
AES-XTS
|
3490
5.95 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1512
7.65 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1990
94.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1559
4.40 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1771
2.08 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1678
525.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1878
101.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1830
582.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
1748
13.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1742
20.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1939
2.43 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1907
11813.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1877
103.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2105
16.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1677
41.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3488
171.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3497
47.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2644
2.12 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1664
14.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1790
57.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1614
62.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 14521 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7504 | |
| Integer Score | 14209 | |
| Floating Point Score | 16366 | |
|
AES-XTS
|
7504
12.8 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
12491
63.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
21941
1.04 Gpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5021
14.2 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
18709
22.0 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
19923
6.24 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
16497
895.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
9804
3.05 MB/sec |
|
|
Clang
|
20665
161.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
13768
159.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
18010
22.5 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
23888
147992.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
18692
1.03 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
21586
166.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13214
325.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
20957
1.03 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
29343
399.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
31559
25.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16705
149.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
7003
223.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4333
167.4 images/sec |