| User | swift21 |
| Upload Date | Fri, 29 Jul 2022 09:00:52 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | MONSTER TULPAR T7 V20.3 |
| Motherboard | MONSTER TULPAR T7 V20.3 |
| Power Plan | Yksek performans |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4987 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1462 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1045 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1388 | |
| Integer Score | 980 | |
| Floating Point Score | 1129 | |
|
AES-XTS
|
1388
2.37 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1047
5.30 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1100
52.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
980
2.76 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
928
1.09 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
940
294.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
988
53.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
993
316.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
980
7.63 Klines/sec |
|
|
Camera
|
878
10.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1001
1.25 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1062
6580.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
929
51.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
909
7.00 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
946
23.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1789
87.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1875
25.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1313
1.05 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
904
8.10 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1059
33.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1064
41.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 5122 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5088 | |
| Integer Score | 4965 | |
| Floating Point Score | 5468 | |
|
AES-XTS
|
5088
8.67 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6080
30.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6688
316.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3132
8.83 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4598
5.40 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
5175
1.62 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5512
299.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4406
1.37 MB/sec |
|
|
Clang
|
5496
42.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4536
52.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5488
6.87 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
6812
42202.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
4692
257.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5168
39.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5372
132.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7980
391.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9999
136.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
7488
6.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4927
44.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3802
121.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2398
92.7 images/sec |