| User | swift21 |
| Upload Date | Fri, 29 Jul 2022 08:54:45 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | MONSTER TULPAR T7 V20.3 |
| Motherboard | MONSTER TULPAR T7 V20.3 |
| Power Plan | Yksek performans |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4987 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1462 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1238 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1622 | |
| Integer Score | 1165 | |
| Floating Point Score | 1333 | |
|
AES-XTS
|
1622
2.77 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1204
6.09 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1350
63.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1136
3.20 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1077
1.26 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1106
346.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1181
64.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1198
381.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
1164
9.07 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1090
12.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1205
1.51 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1214
7522.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1102
60.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1130
8.70 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1122
27.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2130
104.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2238
30.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1446
1.16 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1074
9.63 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1262
40.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1235
47.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 5692 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5173 | |
| Integer Score | 5524 | |
| Floating Point Score | 6143 | |
|
AES-XTS
|
5173
8.82 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6953
35.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
7729
365.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3217
9.07 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5041
5.92 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
5896
1.85 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6232
338.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4625
1.44 MB/sec |
|
|
Clang
|
6137
47.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5268
61.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6572
8.22 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7624
47235.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5057
278.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6374
49.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6250
154.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
8908
437.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11662
158.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8305
6.67 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5553
49.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4054
129.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2396
92.6 images/sec |