| User | swift21 |
| Upload Date | Fri, 29 Jul 2022 08:43:20 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | MONSTER TULPAR T7 V20.3 |
| Motherboard | MONSTER TULPAR T7 V20.3 |
| Power Plan | Yksek performans |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4987 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1462 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 727 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 945 | |
| Integer Score | 684 | |
| Floating Point Score | 784 | |
|
AES-XTS
|
945
1.61 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
706
3.57 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
772
36.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
733
2.07 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
629
738.5 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
647
202.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
689
37.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
703
224.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
658
5.13 Klines/sec |
|
|
Camera
|
636
7.38 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
677
847.4 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
703
4356.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
629
34.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
648
4.99 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
665
16.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1245
61.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1321
18.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
864
694.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
630
5.65 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
745
23.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
797
30.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 4300 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4958 | |
| Integer Score | 4132 | |
| Floating Point Score | 4554 | |
|
AES-XTS
|
4958
8.45 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4964
25.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5394
255.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2927
8.26 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3702
4.35 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4161
1.30 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4554
247.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3715
1.16 MB/sec |
|
|
Clang
|
4495
35.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3825
44.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4339
5.43 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5489
34009.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3760
206.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4176
32.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4499
110.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
6759
331.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8310
113.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5858
4.70 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4022
36.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3469
110.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2263
87.4 images/sec |