| User | P4R7YH4RD |
| Upload Date | Fri, 29 Jul 2022 08:17:50 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro N (64-bit) |
| Model | X570 PG Velocita |
| Motherboard | ASRock X570 PG Velocita |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Maximum Frequency | 4840 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1697 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4122 | |
| Integer Score | 1444 | |
| Floating Point Score | 1840 | |
|
AES-XTS
|
4122
7.03 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1741
8.81 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1671
79.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1405
3.96 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1350
1.59 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1363
426.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1441
78.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1329
423.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1470
11.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1286
14.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1639
2.05 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1602
9927.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1917
105.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1670
12.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1505
37.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3066
150.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3124
42.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2018
1.62 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1398
12.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1607
51.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1486
57.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 9810 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4800 | |
| Integer Score | 9575 | |
| Floating Point Score | 11155 | |
|
AES-XTS
|
4800
8.18 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
13238
67.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
14357
679.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3794
10.7 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
10924
12.8 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
12120
3.80 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9498
515.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7048
2.19 MB/sec |
|
|
Clang
|
12586
98.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8410
97.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
13306
16.6 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
16751
103779.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
11575
636.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
12456
95.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9363
230.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
14432
708.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
19731
268.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
17040
13.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10391
93.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
7911
252.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2772
107.1 images/sec |