| User | ivankwan |
| Upload Date | Fri, 29 Jul 2022 08:09:49 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME Z690-P D4 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12700K |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 20 Threads |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Maximum Frequency | 32.3 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 25.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 31.74 GB |
| Single-Core Score | 2012 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4160 | |
| Integer Score | 1784 | |
| Floating Point Score | 2147 | |
|
AES-XTS
|
4160
7.09 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1602
8.10 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2025
95.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1586
4.47 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1835
2.16 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1744
546.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1879
102.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1903
606.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1765
13.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1762
20.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1986
2.49 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1936
11994.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1908
104.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2101
16.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1696
41.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3474
170.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3533
48.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2655
2.13 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1722
15.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1853
59.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1644
63.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 14619 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7368 | |
| Integer Score | 14319 | |
| Floating Point Score | 16478 | |
|
AES-XTS
|
7368
12.6 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
13014
65.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
21727
1.03 Gpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5101
14.4 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
18982
22.3 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
20398
6.39 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
16611
901.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
9364
2.91 MB/sec |
|
|
Clang
|
20390
158.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
14284
165.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
18083
22.6 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
23728
147005.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
18721
1.03 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
21497
165.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13206
325.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
21384
1.05 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
29376
400.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
31522
25.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16742
150.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
7138
228.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4508
174.2 images/sec |