| User | job1957 |
| Upload Date | Fri, 29 Jul 2022 06:32:25 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock X570 Phantom Gaming X |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 5024 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1799 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1743 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4208 | |
| Integer Score | 1483 | |
| Floating Point Score | 1897 | |
|
AES-XTS
|
4208
7.17 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1734
8.77 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1721
81.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1481
4.18 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1364
1.60 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1412
442.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1495
81.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1372
437.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1513
11.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1314
15.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1704
2.13 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1659
10278.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1925
105.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1713
13.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1553
38.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3182
156.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3196
43.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2068
1.66 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1434
12.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1663
53.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1580
61.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 16521 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7936 | |
| Integer Score | 16283 | |
| Floating Point Score | 18469 | |
|
AES-XTS
|
7936
13.5 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
24733
125.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
24238
1.15 Gpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5560
15.7 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
18770
22.0 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
21300
6.67 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
16265
882.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
12093
3.76 MB/sec |
|
|
Clang
|
22747
177.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
13494
156.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
18109
22.7 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
29918
185351.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
19989
1.10 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
24607
189.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15061
371.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
26728
1.31 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
30427
414.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
26786
21.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16904
151.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
14194
453.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4065
157.1 images/sec |