| User | whatplan |
| Upload Date | Fri, 29 Jul 2022 04:05:47 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. XPS 13 7390 |
| Motherboard | Dell Inc. 0377MH |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10710U |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 1.60 GHz |
| Maximum Frequency | 4688 MHz |
| Package | Socket 1526 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.79 GB DDR3 SDRAM 1064 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1063 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1326 | |
| Integer Score | 966 | |
| Floating Point Score | 1229 | |
|
AES-XTS
|
1326
2.26 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1044
5.28 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1170
55.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
780
2.20 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
910
1.07 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
923
289.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
998
54.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1011
322.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
987
7.69 Klines/sec |
|
|
Camera
|
923
10.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1178
1.47 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1125
6968.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1064
58.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1121
8.63 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
977
24.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1827
89.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2133
29.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1400
1.12 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
987
8.84 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1095
35.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1062
41.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 4765 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4438 | |
| Integer Score | 4740 | |
| Floating Point Score | 4873 | |
|
AES-XTS
|
4438
7.57 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6360
32.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6368
301.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2821
7.95 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4363
5.12 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
5161
1.62 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5224
283.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4058
1.26 MB/sec |
|
|
Clang
|
5292
41.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4182
48.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5906
7.39 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
6405
39682.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
4216
231.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5069
39.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5089
125.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7201
353.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9205
125.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
7222
5.80 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3362
30.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2732
87.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2032
78.5 images/sec |