| User | ivankwan |
| Upload Date | Thu, 28 Jul 2022 21:30:37 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME Z690-P D4 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12700K |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 20 Threads |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Maximum Frequency | 32.0 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 25.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 31.74 GB |
| Single-Core Score | 1929 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3680 | |
| Integer Score | 1721 | |
| Floating Point Score | 2088 | |
|
AES-XTS
|
3680
6.27 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1460
7.38 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1993
94.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1508
4.25 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1759
2.07 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1707
534.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1866
101.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1804
574.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1729
13.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1728
20.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1899
2.38 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1895
11738.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1877
103.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2086
16.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1695
41.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3218
157.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3499
47.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2610
2.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1697
15.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1754
56.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1578
61.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 14209 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7379 | |
| Integer Score | 13834 | |
| Floating Point Score | 16159 | |
|
AES-XTS
|
7379
12.6 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
12307
62.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
21004
993.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4838
13.6 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
18660
21.9 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
19548
6.12 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
16186
878.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
9326
2.90 MB/sec |
|
|
Clang
|
19520
152.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
13805
160.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
17684
22.1 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
23514
145676.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
17963
987.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
21640
166.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13067
322.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
20993
1.03 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
29086
396.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
31100
25.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16144
144.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6963
222.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4349
168.1 images/sec |