| User | ivankwan |
| Upload Date | Thu, 28 Jul 2022 21:10:23 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME Z690-P D4 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12700K |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 20 Threads |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Maximum Frequency | 32.4 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 25.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 31.74 GB |
| Single-Core Score | 1924 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3528 | |
| Integer Score | 1724 | |
| Floating Point Score | 2091 | |
|
AES-XTS
|
3528
6.01 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1546
7.82 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1966
93.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1505
4.24 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1814
2.13 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1671
523.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1864
101.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1786
569.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
1737
13.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1678
19.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1929
2.41 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1881
11655.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1877
103.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2081
16.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1668
41.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3452
169.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3497
47.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2596
2.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1674
15.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1814
58.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1488
57.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 14409 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7529 | |
| Integer Score | 14106 | |
| Floating Point Score | 16211 | |
|
AES-XTS
|
7529
12.8 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
12546
63.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
21596
1.02 Gpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4924
13.9 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
19166
22.5 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
19656
6.16 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
16290
884.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
9739
3.03 MB/sec |
|
|
Clang
|
20095
156.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
13799
160.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
17738
22.2 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
23806
147490.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
18617
1.02 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
21693
167.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13034
321.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
20440
1.00 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
29282
399.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
30988
24.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16421
147.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
7054
225.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4255
164.4 images/sec |