| User | ivankwan |
| Upload Date | Thu, 28 Jul 2022 20:57:40 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME Z690-P D4 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12700K |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 20 Threads |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Maximum Frequency | 32.4 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 25.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 31.74 GB |
| Single-Core Score | 1967 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4083 | |
| Integer Score | 1746 | |
| Floating Point Score | 2094 | |
|
AES-XTS
|
4083
6.96 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1535
7.76 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1996
94.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1540
4.34 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1762
2.07 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1741
545.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1856
100.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1856
591.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1757
13.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1725
20.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1925
2.41 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1894
11731.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1852
101.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2087
16.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1670
41.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3464
169.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3509
47.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2514
2.02 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1661
14.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1758
56.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1614
62.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 14431 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7454 | |
| Integer Score | 14125 | |
| Floating Point Score | 16258 | |
|
AES-XTS
|
7454
12.7 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
12655
64.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
21434
1.01 Gpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4835
13.6 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
19184
22.5 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
19852
6.22 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
16293
884.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
9823
3.06 MB/sec |
|
|
Clang
|
20055
156.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
13962
161.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
17838
22.3 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
23971
148506.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
18656
1.03 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
21737
167.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12983
320.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
19933
977.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
29348
399.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
31737
25.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16490
147.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
7063
225.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4310
166.6 images/sec |