| User | ivankwan |
| Upload Date | Thu, 28 Jul 2022 20:44:53 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME Z690-P D4 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12700K |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 20 Threads |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Maximum Frequency | 32.4 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 25.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 31.74 GB |
| Single-Core Score | 1959 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3831 | |
| Integer Score | 1746 | |
| Floating Point Score | 2108 | |
|
AES-XTS
|
3831
6.53 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1539
7.78 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1973
93.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1527
4.31 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1808
2.12 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1723
540.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1856
100.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1858
591.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1748
13.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1732
20.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1935
2.42 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1892
11722.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1883
103.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2070
15.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1682
41.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3423
167.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3504
47.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2605
2.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1656
14.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1812
57.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1622
62.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 14426 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7324 | |
| Integer Score | 14195 | |
| Floating Point Score | 16111 | |
|
AES-XTS
|
7324
12.5 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
12589
63.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
21565
1.02 Gpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4977
14.0 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
18618
21.9 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
20341
6.37 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
16480
894.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
9718
3.02 MB/sec |
|
|
Clang
|
20199
157.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
14133
163.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
16617
20.8 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
23794
147412.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
18654
1.03 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
21478
165.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13149
324.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
20049
983.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
29337
399.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
31091
25.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16431
147.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
7053
225.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4300
166.2 images/sec |