| User | ivankwan |
| Upload Date | Thu, 28 Jul 2022 16:58:58 +0000 |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME Z690-P D4 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12700K |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 20 Threads |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Maximum Frequency | 32.2 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 25.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 31.74 GB |
| Single-Core Score | 1963 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4026 | |
| Integer Score | 1737 | |
| Floating Point Score | 2108 | |
|
AES-XTS
|
4026
6.86 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1540
7.79 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1987
94.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1468
4.14 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1801
2.12 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1742
545.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1826
99.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1832
583.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1782
13.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1710
19.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1962
2.45 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1909
11828.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1895
104.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2103
16.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1661
40.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3433
168.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3525
48.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2647
2.13 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1650
14.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1813
57.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1541
59.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 14387 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7519 | |
| Integer Score | 14112 | |
| Floating Point Score | 16127 | |
|
AES-XTS
|
7519
12.8 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
12776
64.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
21712
1.03 Gpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5074
14.3 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
16669
19.6 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
20370
6.38 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
16407
890.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
9607
2.99 MB/sec |
|
|
Clang
|
20576
160.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
14322
166.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
14015
17.5 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
23945
148350.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
18500
1.02 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
21643
166.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13492
332.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
21009
1.03 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
29210
398.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
32346
26.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16652
149.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
7174
229.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4465
172.5 images/sec |